Bu sitede yayınlanan şiir ve makaleler 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu uyarınca Muammer Aygün e aittir.. İzinsiz alıntı yapmak ve yayınlamak ilgili kanun hükmünce suçtur.18 Mayıs 2012 Cuma

3.Fidan


3 Fidan sen solma kahpelere kalmayacak bu vatan....
Şehit Binbaşı Erhan dikmen

Yüreğime kor düştü yiğidim...
Sustu dilim yazmaz kalem yiğidim...
Yaş yerine kan damlıyor yüreğim...
Kucak açmış Cennet seni bekliyor...
Sen şehitsin hep dirisin yiğidim...

Al bayrağıma sarılı üç tabut,
Beyaz giysiler içinde üç yiğit Mehmet.
Cennet yolculuğunda bile el ele,
Eller üstünde komutanıyla neferler.

Sen rahat uyu aziz şehidim..
Bu gün Cuma günü eller havada...
Dualar yükselir arş-ı alaya...
Kalmayacak yiğidim kahpelerin yanına...
Bu gün yolcu ediyoruz üç fidanı..
Cennet-i alaya....

Yeriniz cennet olsun aziz şehitlerimiz, yeriniz cennet olsun. Sizler ölmediniz. Bakın ne diyor ayeti kerime 'Şehitlere ölü demeyiniz! Onlar diridirler...'
Hatay Dörtyol’daki Amanos Dağları eteğinde göreve giden jandarma özel harekât timine, dün sabah PKK’lı teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi. Araçtaki Hatay İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım şehit olurken, 2 asker ağır yaralandı.
Bu menfur ve alçakça hazırlanmış pusuda Hakk'ın rahmetine kavuşan ve Çanakkale'deki 250 bin şehidimizin arasında onurlu yerini alan bu vatan evlatları için bu mübarek Cuma günü üç İhlas bir Fatiha okuyarak aziz şehitlerimizin ruhuna hediye edelim....
Şehit J.Teğmen Ahmet Tarım

Ey Aziz Şehitlerimiz!
Sizler bu vatanın bekası için şahadet mertebesine eriştiniz. Bizler sizinle gelemedik. Ama sanmayın ki sizleri unutacağız. Sizleri torunlarımız dahi rahmetle, şükranla, dünya var oldukça yâd edeceklerdir. Çünkü sizler bizim bu ülke topraklarında hür yaşamamız için, bu ülke topraklarında istiklalimize halel gelmemesi için, insan gibi yaşamamız için kendinizi feda ettiniz.
Sizleri 70 milyonun  omuzlamak için nasıl biribirlerini ezercesine bir gayret içinde olduklarını elbette hissettiniz. Bu on binlerin gönül derinliklerinde isminiz asla ve asla silinmeyecek, ilelebet yaşayacaktır. Ne mutlu sizlere ki böylesine onurlu, böylesine haysiyetli bir yola çıkıyorsunuz. Sizdeki bu onur Bedir'deki, Çanakkale'deki, Sakarya'daki şehitlerin onurundan az mıdır sanıyorsunuz?
Sizler, bizlerin gözünde akan yaş oldunuz. Ama hepsinin de gönlünde, yüreğinde ilelebet kalmak üzere taht kurdunuz.
Ey benim Aziz şehitlerim!
Sizler yavrularınızı yetim bıraktığınızı sanmayınız. Onlar sizin onurlu isimlerinizle Yüce Türk Milletinin kalbinde daima yaşayacaklardır. Ve bu yavrularınız, sizlerle ilelebet iftihar edecek, sizleri rahmetle anacaklardır. Çünkü sizler onlara öylesine büyük bir miras, öylesine sonsuz bir şeref bıraktınız ki bu şerefi her Türk evladı gibi onlar da her zaman, en yücelerdeki isimlerinizin yanında gururla taşıyacaklardır.
Ey benim aziz şehitlerim!
Sizler Cennet-i Alada bulunanlara kahramanlık dersleri vereceksiniz. İnsanlar nasıl kahraman olur ve nasıl kahramanca ölür, bunları anlatacaksınız. Sizler var oluşundan bugüne kadar tarihin kahramanlık sayfalarında yer alan Alpaslan'la, Osman Gazi'yle, Yıldırım ve Yavuz'la, Fatih Sultan Mehmet'le, Ulu Önder Atatürk'le ve Hz. Hamza'yla yan yana Bedir'i, Çanakkale'yi, Sakarya'yı, Uhut'u anlatacaksınız. Sizler melekler ordusuyla aynı safta bulunacaksınız. Çünkü sizler vatan uğruna ölmesini bilen kahramanlarsınız.
Bizlere bıraktığınız bu onurla kişiliğimizi, Türklüğümüzü bu güzel vatanımızda yaşayarak mirasınıza sahip çıkacak; gerektiğinde Allah nasip ederse aynı şahadet şerbetini bizler de tadacağız.
Şehit J.Ü.Teğmen Aytaç Kaya

Ey Aziz şehitlerimiz!
Ahdim olsun, sizin bize canınız pahasına emanet ettiğiniz bu yurda asla ve asla hain çizmeler basmayacaktır. Tabutunuz üzerine örtülen aziz bayraklar az sonra gönderine asılacak ve ilelebet de sizleri temsilen orada dalgalanacaklardır.
O şanlı bayrak ki gönderinden ancak ve ancak sizden sonra gelecek şehitlerimizin üzerlerine örtünmek üzere indirilecektir. Başka türlü gerek iç ve dıştaki hainler ile cümle işbirlikçileri ülkelerin top yekün bir araya gelmeleri bile bayrağımızı oradan indirmeye kâfi gelmeyecektir.
Sizler müsterih olun.
Sizlere Yüce Allah'tan sonsuz rahmetler, gazilerimize de hayırlı şifalar diliyorum. Mekânınız cennet olsun.
Bakın ne diyor Akif….

Yaralanmış tertemiz alnından uzanmış yatıyor,
Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor.

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker, 
Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer. 

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, 
Bedr'in askerleri ancak, bu kadar şanlı idi. 

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? 
'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın. 

'Bu taşındır' diyerek Kâbe'yi diksem başına; 
Ruhumun vahyini duysam da geçirsem taşına. 

Sen ki a'sara gömülsen taşacaksın… Heyhat, 
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihat. 

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, 
Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. 

Başka bir şey yazamayacağım..... Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun....
Ateş düştüğü yeri yakıyor....
Muammer Aygün

6 yorum:

 1. Ruhları şad olsun mekanları cennet yüce türk evlatları TÜRK milletinin başı sağolsun ailelerine rabbim sabır versin

  YanıtlaSil
 2. çOK SEVGİLİ ARKADAŞIM DOSTUM ÖZLETTİNİZ KENDİNİZİ BENDE MAİL ATSAM DİYORDUM.HEPİMİZİN İÇİ YANDI.CENNET MEKANLARINDA DUALARLA UYUSUNLAR.NURLAR İÇİNDE YATSINLAR.BAŞTA AİLELERİ SONRADA TÜM SEVENLERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.

  YanıtlaSil
 3. Mekanları cennet olsun:((Allah yakınlarına sabırlar versin:(((ateş düştüğü yeri yakar ama en acısı son iki ayda yirmiye yakın şehit verdik..Yılmaz Özdil'in bir köşe yazısında yazdığı gibi 'teker teker gidince kimse umursamıyor:(((bu askerlerimizin illa onbir, onikisinin aynı gün mü şehit olması lazım? Daha da acısı onlar şehit olurken hükümet kapalı kapılar ardında pkk ile pazarlıklar yapıyor, CIA başkanıyla Kürdistan görüşüyor pkk'ya aftan sözediliyor:(((

  YanıtlaSil
 4. Allah rahmet etsin, mekanları cennet olsun..Acılı ailelerine sabırlar diliyorum.. Sözün bittiği yer..Bu noktada duyguları söze dökmek çok zor..Müjde'nın dediği gibi, artık tepkiye bile tepkisiz kaldık. 2-3 teker teker şehit olunca, tepkisiz kalınıyor..Ama o acılı ana yüreğine düşen ateş düştüğü yeri yakıp kavuruyor da kimsenin ruhu bile duymuyor.. Rabbim sabırlar ihsan etsin..

  YanıtlaSil
 5. Rabbim rahmet eylesin :( icimizi yakiyorlar kiyamadiklarimiza kiyiyorlar :( Rabbim ailelerine sabir versin..

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz benim için çok değerli...Değerli yorumlarınızla beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim gönül dostlarım....
Sevgilerimle Muammer Aygün....

4beyr 4llerin 4ma1 4n 4za1 a1 ada amcalara ana ayga1 ba baa ben bir by cumartesi da dair dea ebu efendimiz'in ga ga1 gel gena hakka hz in isimlerinin ka kadim kayeler ma muammer na nda ne oldua peygamberin sa sas sayfa sensa ster sultana unu ve yaa yaza za1
created at TagCrowd.com